Dobre zawieszenie w aucie

Niezależnie od tego, czy posiadamy samochód nowy, czy używany czy dostarczyła nam go wypożyczalnia samochodów zawsze staramy się dbać o niego, jak najlepiej. Niemniej jednak w tym drugim przypadku jesteśmy narażeni na więcej usterek ze względu na dłuższą eksploatację pojazdu.

Jednym z kluczowych elementów, który daje o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie jest zawieszenie samochodowe. Ten mechanizm to wieloczęściowa platforma, która wzajemnie się uzupełnia, czego efektem jest nie tylko połączenie kół z pozostałą częścią samochodu, ale sprawny i niezawodny pojazd.

Jednak, aby tak było trzeba przeprowadzać regularne kontrole, niestety nie zawsze badanie techniczne jest wstanie uwzględnić mniejsze, a znaczące usterki. Odpowiedni serwis, który dysponuje specjalistycznym sprzętem pozwala na dokładną diagnostykę.

Okres zimowy niestety nie sprzyja utrzymaniu sprawnego zawieszenia. Bowiem liczne dziury narażają pojazd na uszkodzenia.

Do tego niskie temperatury, sól oraz piasek przyczyniają się do pękania teflonowych i gumowych elementów. W pierwszym momencie nie jest to odczuwalne dla kierowcy, zawsze jednak warto skontrolować, czy czasem coś nie wymaga naprawy.

W przypadku, gdy pojazd będzie wykazywał jakieś nieprawidłowości w postaci kołysania na nierównościach, czy stukania w okolicy kół, konieczna jest wizyta w serwisie. Nie warto zwlekać z naprawą, bowiem każdy kilometr więcej może pogłębiać zakres usterki, a to jak wiadomo zwiększa koszt naprawy i obniża bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

.